Oferta pracy w księgowości.
Katowickie biuro firmy TMF Group poszukuje:

ASYSTENTA W DZIALE KSIĘGOWOŚCI

Osoba, której szukamy stanie się się integralną częścią firmy poprzez aktywne uczestnictwo w realizacji projektów z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości. Idealny kandydat powinien wyróżniać się skrupulatnością i zwracać uwagę na szczegóły, posiadać znakomite umiejętności organizacyjne, być w stanie pracować pod presją czasu, współpracować zprzełożonymi.

Wymagania:
• Absolwenci/ studenci IV lub V roku
• Znajomość zasad rachunkowości
• Dobra znajomość MS Office
• Dobra znajomość języka angielskiego


Więcej info znajdziecie tutaj
Konferencja w Gdańsku.
W dniach 22-24 maja 2013 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Zarządzanie finansami. Współczesne problemy gospodarcze w oczach młodego pokolenia”. Wśród studentów z całej Polski nie zabrakło również naszych przedstawicieli, którymi zostały koleżanki z SKNR RACHMISTRZ w składzie: Katarzyna Klepek i Marlena Krawczyk.

Pierwszego dnia zaraz po przybyciu na miejsce goście zostali zakwaterowani w przytulnym hostelu, gdzie mogli się odświeżyć po trudach podróży. Następnie odbyło się krótkie zapoznanie i spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem. Kiedy było wiadomo „kto” i „co” urządzono rozgrywki w paintballa, dzięki temu już wtedy można było poczuć „siłę argumentów” prelegentów. Tak przygotowani i zaprawieni w boju uczestnicy kolejnego dnia stawiali czoło referatom. Prezentacja otwierająca sesję przygotowana została przez studentki UE w Katowicach nosiła tytuł „ Rezerwy jako narzędzie manipulacji wynikiem finansowym”. Do późnego popołudnia uczestnicy z całej Polski prezentowali swoje referaty w różnych blokach tematycznych np.: rachunkowość, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne i bankowość czy koncepcje behawioralne we współczesnych finansach i zarządzaniu. Zakończenie każdej sesji stanowiła dyskusja, w czasie której można było porozmawiać z autorami artykułów. Po części oficjalnej konferencji uczestników zaproszono na koncert młodych hiphopowców. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna w jednym z Gdańskich klubów.

Trzeci dzień konferencji był kontynuacją prezentacji referatów oraz podsumowaniem całej konferencji i rozdaniem nagród. Artykuł oraz prezentacja Katarzyny Klepek i Marleny Krawczyk wzbudził duży zachwyt wśród publiczności studenckiej i wykładowczej, że otrzymały aż trzy wyróżnienia. Trzeba podkreślić, że to spore osiągnięcie, gdyż konkurencja w tym roku była bardzo duża, a referat naszych koleżanek wypadł doskonale na tle innych artykułów, nawet doktoranckich.


Zostań ambasadorem KPMG
Konferencja w Poznaniu
W dniach 8-10 maja 2013r. w Poznaniu odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rachunkowość warta Poznania”. W konferencji wzięli udział studenci z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentacji naszej uczelni w składzie: Monika Bernaś, Agata Ucka, Gosia Mączka, Marta Jędralska, Patrycja Piechowska, Marta Misiołek. Członkowie naszego koła wygłosili 3 referaty, które wzbudziły duże zainteresowanie zarówno kadry naukowej, jak i studentów innych uczelni. Podczas konferencji odbył się również konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu rachunkowości. Wśród finalistów znalazła się studentka z naszego koła- Gosia Mączka. Po części oficjalnej nie zabrakło również czasu na integrację. W ramach niespodzianki uczestnicy konferencji udali się do browaru. Wieczorem czekała również na nich zabawa na świeżym powietrzu i grill.


Konferencja Adeptów Rachunkowości w Toruniu
„Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości” w Toruniu rozpoczęła się 23 kwietnia o godzinie 10.00 od powitania uczestników przez Koło Naukowe OSKAR oraz pracowników uczelni. Wstęp został także wzbogacony prezentacjami kół naukowych przedstawionymi przez uczestników z innych miast, m. in. z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas tej części przyznano nagrody laureatom XIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów szkół średnich.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się pierwsza sesja, podczas której zostały zaprezentowane referaty. Miały one charakter zarówno, czysto teoretyczny jak i empiryczny, co bardzo uatrakcyjniło prezentacje. Całość zajęć na terenie uczelni zakończyła druga sesja wystąpień referentów. Następnie, po godzinie 15.00 udaliśmy się do Domu Kopernika. Niesamowitym przeżyciem było natomiast zwiedzanie Muzeum Etnograficznego gdzie poznaliśmy warunki życia i zwyczaje przedstawicieli kujawskiego oraz kaszubskiego folkloru w doskonale zachowanym skansenie. Wieczór został zakończony imprezą integracyjną w jednym z Toruńskich klubów.

Kolejny dzień rozpoczął się od XII Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości dla Studentów Szkół Wyższych. Należy tutaj zaznaczyć, że III miejsce zajął Krystian Groń, który znakomicie reprezentował SKNR Rachmistrz. Wreszcie, podczas trzeciej już sesji, referaty zaprezentowali studenci UE Katowice. Tutaj swoją prace przedstawił Piotr Małek, który zajął II miejsce. Na III miejscu znalazł się referat Patrycji Skorni oraz Krystiana Gronia, kontynuując w ten sposób zwyczaj „okupowania” podczas różnych konferencji większości pozycji na podium przez członków SKNR Rachmistrz.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


Spotkanie organizacyjne SKNR "Rachmistrz" w ROND
25 kwietnia (czwartek) odbędzie się pierwsze spotkanie SKNR "Rachmistrz" w Rybnickim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym. Zebranie dla studentów tego oddziału rozpocznie się o godzinie 15.00 w sali 3.8. Serdecznie zapraszamy!

Podobna inicjatywa powstała już w Bielskim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym. Studenci tamtejszego oddziału m.in. organizują szkolenia dla własnych potrzeb oraz uczestniczyli jako organizatorzy w IV Ogólnopolskich Dniach Rachunkowości. Stworzenie oddziału "Rachmistrza" w Rybniku pozwoli poszerzyć zakres działania Koła oraz umożliwi tamtejszym studentom korzystanie z zalet jakie oferuje działalność w tej organizacji.
Szkolenie Grant Thornton
Serdecznie zapraszamy na warsztaty przeprowadzanie przez Grant Thornton

Odbędą się 25 kwietnia o godz. 15.20 w sali 402A

Temat: Opodatkowanie dochodów zagranicznych polskich rezydentów
Liczba miejsc ograniczona
Zapisy

IV Ogólnopolskie Dni Rachunkowości już za nami!
Po trzech dniach intensywnych zmagań konkursowych drużyny z Sopotu, Krakowa, Łodzi i Rzeszowa pomknęły już do swoich domów. Walczyli u nas w case study zorganizowanym przez firmę Ernst&Young, oraz w konkursie przeprowadzonym przez firmę BZM Consulting.

Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w case study Ernst&Young zajęła drużyna „EKIPA” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w składzie Monika Moskal, Konrad Muroń oraz Małgorzata Machner. Drugie miejsce zajęła drużyna „PINIATY” z tego samego Uniwersytetu. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna „Sigma” z Uniwersytetu Łódzkiego.

Case study BZM Consulting zwyciężyła drużyna „Baltic Team” z Uniwersytetu Gdańskiego w składzie Arkadiusz Szulc, Magdalena Rodziewicz oraz Karolina Młynarczyk. Tuż za nimi na podium uplasowały się „UG Team” z Uniwersytetu Gdańskiego, oraz „EKIPA” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zaserwowaliśmy uczestnikom prawdziwy intelektualny wycisk, ale na tym się nie skończyło. Dzięki firmie PwC uczestnicy IV ODR mieli również okazję udoskonalić swoje umiejętności związane z technikami prezentacji. Zaprezentowali się również na parkiecie podczas imprezy integracyjnej, a nawet… odwiedzili Śląski Ogród Zoologiczny, by zmierzyć się z wyzwaniami przygotowanymi przez członków SKNR „Rachmistrz” podczas gry „Prawo Dżungli” . Temu wyzwaniu najlepiej sprostała drużyna „PINIATY” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy! Mamy również nadzieję, że zobaczymy się z uczestnikami tegorocznej edycji w przyszłym roku :-)

Wesołych świąt!
Zapisy na IV Ogólnopolskie Dni Rachunkowości.
Zapisy na IV Ogólnopolskie Dni Rachunkowości trwają! Czas najwyższy wysłać swoje zgłoszenie - Rachmistrze zachęcają ;) maile ze zgłoszeniami, albo pytaniami proszę kierować na adres: daniel.jaworski.91@gmail.com

Więcej informacji:
IV Ogólnopolskie Dni Rachunkowości
Wesołych Świąt!
Progress Accounting Competition – to już czwarta edycja!

Pac czyli ogólnopolski konkurs z rachunkowości skierowany do studentów wszystkich uczelni wyższych z całej Polski.


Zarejestruj 3-osobową drużynę na stronie www.pac.org.pl i zawalcz o płatne praktyki, bony szkoleniowe, staże, iPody, a także dyski zewnętrzne, prenumeraty, książki i wiele innych nagród.

Wystarczy przejść przez trzy etapy konkursu on-line, aby dotrzeć do czwartego finałowego etapu, który obędzie się w Łodzi na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

W FINALE 15 marca 2012r. spotka się 10 najlepszych drużyn z całej Polski, gdzie pod okiem specjalistów reprezentujących firmy: Ernst & Young, KPMG, PwC finaliści konkursu zmierzą się z zadaniami praktycznymi i zawalczą o cenne nagrody.

Nie zwlekaj zapisz swoją drużynę na www.pac.org.pl

REJESTRACJA TYLKO DO 18 STYCZNIA 2012r.


Nie Przegap swojej szansy!
UWAGA! Podczas rejestracji oprócz nazwy swojej drużyny, wpisz nazwę naszego koła.
Spotkanie koła!
03.12.2012 w poniedziałek spotkanie SKNR RACHMISTRZ się nie odbędzie.
Zapraszamy za 2 tygodnie!
Spotkanie organizacyjne SKNR „Rachmistrz” w BOND
Spotkanie organizacyjne SKNR „Rachmistrz” w BONDZ przyjemnością informujemy, że we wtorek 27 listopada w Bielskim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym odbędzie się spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości RACHMISTRZ dla studentów tegoż oddziału. Zebranie rozpocznie się o godz. 15.00 w sali 303.

Organizacja spotkania jest odpowiedzią na duże zainteresowanie działalnością SKNR „Rachmistrz”. W związku z trudnościami w dotarciu na zebrania Koła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, powstała inicjatywa stworzenia jednostki dla studentów w Bielsku-Białej. Na spotkaniu zostanie podjęta dyskusja na temat charakteru i możliwości działania tej organizacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Praktyki w Ernst & Young
Ernst & Young jest jedną z wiodących, międzynarodowych firm świadczących profesjonalne usługi doradcze. Zatrudniamy ponad 1400 profesjonalnych doradców i audytorów. Świadczymy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, w tym badania bezpieczeństwa systemów informatycznych, doradztwa podatkowego, transakcyjnego, doradztwa w zakresie ulg i dotacji inwestycyjnych.

Poszukujemy praktykantów do biura w Krakowie i Katowicach.

Od kandydatów - studentów V roku - oczekujemy:
· zdolności analitycznych;
· dobrych wyników na studiach;
· bardzo dobrej znajomości języka angielskiego;
· umiejętności pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów;
· dobrej organizacji pracy i zaangażowania.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego w języku angielskim oraz załączenie pełnego wykazu ocen ze wszystkich lat studiów.

Oferta praktyk
Oferta pracy w firmie TAX CARE S.A. !
Firma TAX CARE S.A. poszukuje pracownika do swojego biura w Katowicach.

Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą!

Oferta Pracy - Młodszy Księgowy / Młodsza Księgowa
eTutor
Od czwartku wszyscy członkowie koła naukowego "Rachmistrz" mogą uczyć się bezpłatnie Businness English na platformie eTutor.pl.

Portal ten umożliwia nam naukę online, więc teraz tylko pora się zmotywować i czerpać z niego pełnymi garściami :)eTutor to największa w Polsce platforma do nauki języka angielskiego, która powstała w ramach popularyzowania nowoczesnych metod, jaką niewątpliwie jest e-learning. Jest to internetowy interaktywny podręcznik do nauki języka angielskiego przygotowany tak, aby każdy mógł uczyć się w dowolnym czasie i dowolnym miejscu, na wszystkich poziomach zaawansowania, od A1 do C2. Więcej na temat eTutora znaleźć można na: www.etutor.pl.
Oferta praktyki w Grant Thornton !
Firma Grant Thornton poszukuje praktykantów do swojego biura w Katowicach.

Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą!

Oferta Praktyk w Departamencie Outsourcingu Rachunkowości
Zebranie koła
Uwaga !

Pierwsze spotkanie koła odbędzie się w poniedziałek 22.10.2012 o godz. 16 50 w budynku B wyjątkowo w sali Silesian - koło Bistro.
Ogólnopolski Kongres Ekonomicznych Kół Naukowych
W dniach 8 – 10 listopada w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce Ogólnopolski Kongres Ekonomicznych Kół Naukowych. Projekt ten powstał z inicjatywy czterech organizacji studenckich z Łodzi i Warszawy: Koła Naukowego Strategii Gospodarczej UW, Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu przy Szkole Głównej Handlowej oraz Studenckiego Koła Naukowego Progress i Studenckiego Koła Naukowego OPTEAM z Uniwersytetu Łódzkiego.

Ogólnopolski Kongres to konferencja, której uczestnikami są przede wszystkim studenci zrzeszeni w ekonomicznych kołach naukowych największych polskich uczelni a także przedstawiciele uczelni oraz przedstawiciele pracodawców. Spotkanie to będzie przełomowym krokiem na drodze do silniejszej integracji studenckich środowisk naukowych i pozwoli na efektywną wymianę doświadczeń pomiędzy firmami, władzami uczelni i środowiskiem akademickim.

UWAGA!

W ramach Kongresu odbędzie się OGÓLNOPOLSKI KONKURS na najlepszy esej dotyczący współczesnej edukacji wyższej w Polsce. Skierowany jest on do studentów z całej Polski mających własne obserwacje, propozycje i koncepcje dotyczące kształtu edukacji ekonomicznej w Polsce.

Prace należy przesłać na adres: konkurs.esej@gmail.com

W terminie do 18.10.2012r.

Konkurs ten daje szansę autorom najlepszych prac na udział w Kongresie. Ponadto na zwycięzców czekają także cenne nagrody rzeczowe oraz publikacja pracy, a także bezpłatny udział w konferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Więcej szczegółowych informacji na temat KONKURSU oraz Kongresu można znaleźć na:

www.kongres.waw.pl

Plakat
KONKURS NA ARTYKUŁ - SZANSA NA PUBLIKACJĘ!
Jeżeli lubisz pisać, chcesz się podzielić z innymi swoją wiedzą i móc się poszczycić publikacją w ogólnopolskim magazynie to nie trać czasu – już dzisiaj zacznij prace nad własnym artykułem!

1. Wymyśl tytuł artykułu do jednego z działów tematycznych Forwardu: Trendy Biznesowe, Twoje Finanse, Prawo (nowa zakładka!), Analiza, Edukacja i Kariera.

2. Zgłoś tytuł artykułu redakcji: forward.redakcja@gmail.com i poczekaj na potwierdzenie tematu.

3. Napisz artykuł i wyślij go na wyżej podanego maila do końca lipca, wpisując w temacie maila: ARTYKUŁ 11

4. Każdy artykuł musi mieć opiekuna naukowego, ze stopniem co najmniej doktora. Przesyłając artykuł podaj imię, nazwisko, stopień oraz katedrę swojego opiekuna naukowego.

5. Przestrzegaj wymogów redakcyjnych, które znajdziesz na stronie: http://www.forward.progress.org.pl/

6. Czekaj na informację od redakcji czy Twój artykuł został wybrany do numeru. Jeśli tak, ukaże się on w październiku 2012r.

W razie pytań pisz na adres: forward.redakcja@gmail.com
Lub dzwoń: 663 050 848

zachęcamy również do obejrzenia filmu , promującego magazyn.
Zaświadczenie o byciu członkiem Koła
Osoby, które chcą otrzymać zaświadczenie o byciu członkiem Koła proszone są o zgłoszenie tego do Wioli Plachy z informacjami:

- imię i nazwisko,
- okres rozpoczęcia działalności w kole(miesiąc i rok),
- jeżeli ktoś sprawował jakieś funkcje to podanie ich wraz z okresem ich sprawowania,
- działalność w kole(udział w konferencjach, konkursach, zdobyte miejsca z podaniem dokładnej nazwy konkursu/konferencji i rokiem).

Zgłaszajcie do 27 czerwca na adres wiolaplacha@o2.pl.
„KARIERA NA START”
Program „Kariera na start” proponuje studentom i absolwentom płatne miejsca stażowe.

Aby wziąć udział w projekcie należy:

* zarejestrować się na stronie internetowej
* nadesłać rozwiązanie zadania problemowego


Na rozwiązania zadań problemowych oczekujemy do końca maja!

Nie zwlekaj i nadeślij rozwiązanie zadania problemowego.
Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.karieranastart.pl
Kontakt: tel. 32 203 74 54
Facebook

Pełna ulotka
Konferencja podatkowa
Koło Naukowe Prawa Podatkowego WPiA UŚ zaprasza na konferencję podatkową pt.:
„Odliczenia i zwroty w zakresie podatku VAT”.

Konferencja odbędzie się 14 maja 2012r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11b, aula nr 3).Pełen plan konfernecji

Zgłoś się knpp@us.edu.pl (W temacie wiadomości prosimy wpisać: konferencja, a w treści zawrzeć swoje dane osobowe (imię i nazwisko, rok i kierunek studiów, nazwa uczelni).

Dla uczestników - CERTYFIKATY!!!

Strona wydarzenia na facebooku:
Szkolenie Grant Thornton
Serdecznie zapraszamy na szkolenie poprowadzone przez pracowników formy Grant Thornton.

Odbędzie się ono 23 maja (środa) o godz. 9.50 w sali: 404A.

Temat: "Podatki w transakcjach międzynarodowych"

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy

Zaświadczenia członkowskie
Osoby, które w tym roku kończą studia i chcą otrzymać zaświadczenie o byciu członkiem Koła proszone są o zgłoszenie tego do Wioli Plachy z informacjami:
- imię i nazwisko
- okres rozpoczęcia działalności w kole
- jeżeli ktoś sprawował jakieś funkcje to podanie ich wraz z okresem ich sprawowania
- dodatkowe informacje dotyczące działalności w Kole Deklaracje co do zaświadczeń
zgłaszajcie do 20 maja, na adres wiolaplacha@o2.pl
Praca w Human Capital Consulting
Human Capital Consulting - firma doradztwa personalnego pragnie zaprosić studentów V roku i absolwentów kierunków ścisłych, ekonomicznych, prawa, stosunków międzynarodowych i zarządzania do udziału w procesie rekrutacyjnym na atrakcyjne stanowiska z branży finansowej, bankowej i ekonomicznej.

Udział w projekcie daje możliwość Państwa studentom zdobycia doświadczenia zawodowego w dużej, międzynarodowej korporacji. Co więcej, firma oferuje im liczne szkolenia w kraju i zagranicą, duże perspektywy rozwoju oraz z góry określoną ścieżkę kariery. Firma ma obecnie bardzo duże możliwości zatrudnienia, dlatego zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do wysyłania aplikacji.

Pełna oferta w pliku pdf
Dni Grupy Gumułka !
Już po raz kolejny na naszej uczelni organizowane są Dni Grupy Gumułka !

Zapisz się, przyjdź i uwierz w swoje możliwości – twoja kariera zawodowa zależy tylko od ciebie!

Wykład 1
Ryzyko podatkowe – zasady, metody i narzędzia optymalizacji podatkowej.
10.05.2012r. godz. 9.30
Sala: 314B (Aula Pawłowskiego)

Wykład 2
Podatek VAT – podstawowe zagadnienia oraz bieżące problemy praktyczne.
11.05.2012r. godz. 9.30
Sala: 314B (Aula Pawłowskiego)Osoby uczestniczące w wykładach otrzymają dyplomy potwierdzające uczestnictwo!

Ulotka
Gra Giełdowa
Weź udział w kolejnej edycji Gry Giełdowej i walcz o nagrody o wartości 30 000 PLN!

Startujemy już 25 kwietnia!

Do zgarnięcia: 2 000 PLN na koncie maklerskim, tablet, Kursy na DI Maklera i DRN, praktyki w KBC Securities!

Zasady są proste: Inwestujesz wirtualne 100 000 PLN na Warszawskiej GPW, przez 8 tygodni – wygrywają najlepsi!

Podejmij wyzwanie i zarejestruj się na: www.gragieldowa.skninwestor.com!

Ulotka Gry Giełdowej znajduje się tutaj!
Praktyka w dziale audytu w PwC !
PwC zaprasza studentów i absolwentów do zapoznania się z Programem Praktyk.

Oferta jest skierowana do studentów studiów III-V roku pierwszego stopnia, studentów I i II roku drugiego stopnia i absolwentów zainteresowanych rozwojem w międzynarodowej firmie doradczej.

Nie zwlekaj - praktyka w PwC to nie tylko świetna okazja wykazania się i zdobycia nowych umiejętności, ale także doskonały start do przyszłej kariery!

Oferta praktyk w dziale audytu
Podsumowanie II edycji projektu Naukowe Środy
Zakończyła się już druga edycja projektu NAUKOWE ŚRODY organizowana przez naszych Rachmistrzów przy współpracy z Kołem Prawa Podatkowego Uniwersytetu Śląskiego.

Projekt był realizowany w środy każdego tygodnia począwszy od 21 marca aż do 4 kwietnia bieżącego roku. Członkowie obu kół wcielając się w rolę szkoleniowców, przeprowadzili cykl warsztatów dotyczących zagadnień związanych z rachunkowością oraz podatkami. Każde jednorazowe szkolenie podzielone było na dwie części. Pierwsza - teoretyczna , na której została przekazana wiedza obejmująca daną problematykę oraz część praktyczna , która umożliwiła zastosowanie nabytych informacji w codziennych, dotyczących każdego z nas sytuacjach.

Nie obyło się także bez nagród przygotowanych przez organizatorów spotkań dla najbardziej aktywnych słuchaczy. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w co najmniej dwóch szkoleniach zostali nagrodzeni , jakże cennym na naszej ścieżce zawodowej certyfikatem potwierdzającym uczestnictwo.

Aby przeczytać pełną relację z wydarzenia zapraszamy tutaj .
Oferty praktyk i staży w Grant Thornton !
Firma Grant Thornton poszukuje praktykantów oraz stażystów do swojego biura w Katowicach.

Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą!

Oferta stażu w Zespole Outsourcingu Rachunkowości

Oferta praktyk w Zespole Doradztwa Podatkowego
Za nami kolejny sukces!
W dn. 17-18 kwietnia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości OSKAR 2012 , w której udział wzięło 6 reprezentantek „Rachmistrza”.

Patrycja Szczecina i Aleksandra Śledzikowska z pracą pt. „Wpływ rewizji finansowej na wiarygodny obraz sytuacji majątkowo-finansowej podmiotu badanego” zachwyciły Komisję oceniającą nadesłane artykuły, a tym samym zajęły zaszczytne I miejsce w konkursie referatów .

Dłuższą relację można przeczytać w zakładce Osiągnięcia i wyjazdy .

Laureatkom gratulujemy!


Konkurs
Już dziś zapraszamy wszystkich studentów do udziału w symulacji inwestycji na rynku Forex organizowanej przez Koło Naukowe Profit przy współpracy z XTB Brokers S.A. czyli europejskim domem maklerskim specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie.

Więcej informacji na stronie www.organizacja-profit.pl

Do wygrania IPAD-a 3!

Zapisy kończą się w niedzielę!
Karierosfera 2012 - sukces członków Koła!
Dnia 13 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbył się finałowy etap konkursu Karierosfera 2012. Tegoroczna edycja zgromadziła 5000 studentów z całej Polski, z czego do Finału zakwalifikowało się jednie 70 najlepszych uczestników w 7 dziedzinach. W grupie, która walczyła o płatne praktyki w firmach tj. Danone, Ernst&Young, ING Bank Śląski, Tieto, Procontent czy PWC znalazło się dwoje reprezentantów naszego Koła. W case study w dziedzinie audytu naszą uczelnię reprezentowały członkinie „Rachmistrza” Monika Piskrzyńska zajmując IV miejsce w konkursie oraz Marlena Krawczyk zajmując miejsce VI.

Laureatkom gratulujemy!
III ODR zakończone!
W piątek 13 kwietnia zakończyły się trwające od środy III Ogólnopolskie Dni Rachunkowości. W tegorocznej edycji w zmaganiach o główną nagrodę – praktyki ufundowane przez wiodącą na rynku audytorskim firmę Ernst & Young, wzięło udział 10 drużyn 3-osobowychz takich miast jak: Gdańsk, Kraków, Legnica, Rzeszów, Sopot i Szczecin. Uczestnicy zmierzyli się także w drugim konkursie przeprowadzonym przez firmę BZM Consulting. Podium zdominowane zostało przez studentów z Uniwersytetu Gdańskiego.

I miejsce w case study Ernst & Young zajęła drużyna Audytor III z Sopotuw składzie: Katarzyna Damaszk, Karolina Kotłowska, Martyna Wencel.

I miejsce w case study BZM Consulting zajęła drużyna Audytor I z Sopotu w składzie: Arkadiusz Szulc, Magdalena Rodziewicz, Karolina Młynarczyk.

II i III miejsce należało w obu case study na zmianę do studentów z Sopotu i Szczecina.

Oprócz niewątpliwego wysiłku intelektualnego, na uczestników czekała również spora dawka atrakcji, m.in. wycieczka do Browarium Tyskiego. Na dłuższą relację z przeprowadzonych przez nas Dni Rachunkowości zapraszamy już niebawem.

Wesołych Świąt !
Sukces Rachmistrzów!!
Kapituła Konkursu SKwP na najlepsze opracowanie dylematów etycznych z dziedziny rachunkowości, po ocenieniu przez jej członków prac konkursowych, jednogłośnie przyznała między innymi:

nagrodę I stopnia pani Paulinie Kocińskiej za opracowanie dylematu etycznego w kategorii opisowej pt.: „Obrót bezdokumentacyjny"

wyróżnienie dyplomami i nagrodami rzeczowymi Zespołowi autorskiemu w składzie: pani Adriana Neuwerth i pani Natasza Sikora za duży wkład pracy w opracowanie pt.: „Problemy lojalnościowe problemem ewidencyjnym przedsiębiorstw oraz dylematem etycznym jego księgowych".

Całą informację można przeczytać na stronie SKwP

Laureatom gratulujemy!
Praca w dziale księgowowści
Przyjmę studenta ostatniego roku studiów (specjalizacji rachunkowość)
na pełen etat w dziale księgowości do dużej piekarni w Katowicach.
Doświadczenie nie jest wymagane. Gwarantuję stabilną pracę.

Zainteresowane osoby proszę o przesłanie CV na e-mail:
biuro@piekarniakrol.pl
Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

http://www.piekarniakrol.pl
III Ogólnopolskie Dni Rachunkowości
W związku ze zbliżającymi się III Ogólnopolskimi Dniami Rachunkowości, na portalu rachunkowosc.com.pl, pojawił się artykuł, wspominający II edycję tej imprezy, autorstwa Patrycji Szczeciny.

Zachęcamy do przeczytania!

Artykuł

Po informacje o III Ogólnopolskich Dniach Rachunkowości zapraszamy na stronę.
III Ogólnopolskie Dni Rachunkowości
II Naukowe Środy
Parę miesięcy temu wraz z Kołem Prawa Podatkowego z UŚ, podjęliśmy wspólną inicjatywę pod nazwą NAUKOWE ŚRODY i z satysfakcją możemy stwierdzić, że cieszyła się ona dużym zainteresowaniem.

W związku z tym w najbliższym czasie odbędzie się druga edycja, którą otworzy szkolenie przeprowadzone przez specjalistów z firmy BZM Consulting.

Harmonogram szkoleń:

21.03. godz. 16:50 – „Jak prawidłowo wypełnić zeznanie podatkowe”
28.03. godz. 16:50 – „Podatek od nieruchomości”
04.04. godz. 16:50 – „Optymalizacja podatkowa w zakresie CIT”

Szkolenia będą odbywać się w sali 411A.Dla osób, które wezmą udział w co najmniej 2 z 3 spotkań przewidziane są certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.
Rekrutacja w Ernst & Young
Poszukiwani są Asystenci i Praktykanci do Działu Audytu, Doradztwa Podatkowego, Doradztwa Biznesowego i Doradztwa Transakcyjnego w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Co można znaleźć?

Ofertę pracy- jeżeli masz ukończone studia magisterskie lub właśnie je kończysz
Program Praktyk- jeżeli kończysz studia magisterskie w przyszłym roku
Program Dwuletni- jeżeli interesujesz się rachunkowością, kończysz studia licencjackie i planujesz kontynuację nauki na studiach magisterskich


Co w zamian?

Oczekiwania firmy Ernst & Young wobec kandydatów obejmują umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie, komunikatywność, zdolności analityczne oraz innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów. Istotna jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego i wysokie wyniki na studiach.

Jak wygląda rekrutacja?

-wypełniasz formularz aplikacyjny on-line na stronie internetowej Ernst & Young
-wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w testach
-na koniec zostają zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne

Warto zacząć poziom wyżej!

Sprawdź aktualne oferty.
Wejdź na www.ey.com.pl/kariera i wyślij swoje zgłoszenie do 10 kwietnia.

Worlf of Audit
World of Audit to profesjonalny cykl szkoleniowy KPMG.

Interesujesz się zagadnieniami rachunkowości?
Chcesz poznać tajniki zawodu audytora?
Odkryj świat audytu z specjalistami zanim podejmiesz decyzję o wyborze ścieżki kariery!

Kliknij w ulotkę, aby zobaczyć szczegóły !
Asystent w dziale księgowości
TMF Group jest międzynarodową organizacją o zasięgu globalnym posiadajacą obecnie 100 biur w 75 państwach, zatrudniającą ponad 4000 pracowników. W szeroki zakres działalności grupy wchodzą m. in. usługi księgowe, sprawozdawcze, administracyjne, finansowe, z zakresu HR, adresy rejestrowe, usługi korporacyjne, rejestracja i zwrot podatku VAT. W celu uzyskania bliższych informacji, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.tmf-group.com.

Obecnie do biura w Katowicach poszukujemy osoby na stanowisko:

ASYSTENTKA W DZIALE KSIĘGOWOŚCI

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna w głównej mierze za:
- Gromadzenie i ewidencję dokumentów księgowych
- Asystę w tworzeniu raportów i rozliczeń podatkowych
- Pomoc w bieżących zadaniach działu księgowości

Od kandydatów oczekujemy:
- Dobrej znajomości MS Excel
- Dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie
- Znajomości zasad rachunkowości

Mile widziani studenci IV i V roku oraz absolwenci kierunku rachunkowość.

Wymagane predyspozycje:
- Doskonała organizacja pracy
- Umiejętność pracy pod presją czasu
- Zdolności interpersonalne
- Zdolności analityczne

Oferujemy:
- Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie
- Rozwój i awans
- Przyjazną atmosferę

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesłać za adres: katowice@tmf-group.com. W temacie wiadomości prosimy podać numer referencyjny.

Prosimy o załączenie klauzuli:
Wyrazam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie niezbednym do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr. 113, poz. 883)


Ogłoszenie w pliku
Konkurs na pracę "Koszty opóźnienia prywatyzacji RUCH S.A."
Zapraszamy do udziału w konkursie na tekst opisujący koszty zaniechania prywatyzacji RUCH S.A. w latach 90-tych.

Dwie dekady temu RUCH był najbardziej wartościowym dystrybutorem prasy i produktów FMCG w Polsce. Jednak prywatyzacja RUCH trwała blisko dwie dekady. W tym czasie zaostrzyła się konkurencja, a RUCH popadł w kłopoty finansowe.

Cel pracy - Jasne, wyczerpujące i przystępne udokumentowanie kosztów opóźnienia prywatyzacji RUCH S.A.

Nagrody - Autor najlepszej pracy otrzyma 1500 zł, a jego praca zostanie opublikowana przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Przyznane zostanie również wyróżnienie w wysokości 500 zł.

Forma pracy - Tekst do 3 tys. znaków (ze spacjami).

Zgłoszenia - Prace konkursowe wraz z danymi kontaktowymi autora
należy przesłać na adres e-mail: kontakt@for.org.pl do niedzieli 12 lutego 2012 r.
Konkurs rozstrzygnięty zostanie do 20 lutego 2012 r.

Nadesłanie pracy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Regulamin

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!
Członkini SKNR "Rachmistrz" finalistką gry inwestycyjnej JUNIOR TRADER 2011
JUNIOR TRADER to gra inwestycyjna organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Inwestor działające na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, w której uczestnicy przez miesiąc inwestowali wirtualne 10 000 zł mając do dyspozycji ponad 500 instrumentów finansowych. Głównym partnerem projektu był Dom Maklerski X-Trade Brokers, który udostępnił graczom swoją platformę transakcyjną.

Wśród dziesiątki finalistów znalazła się Paulina Kocińska , studentka II roku studiów 2-go stopnia Finansów i Rachunkowości, członkini SKNR "Rachmistrz". Paulinie w ciągu miesiąca udało się pomnożyć kapitał uzyskując 42 306,91 zł, a tym samym zdobyć 5 miejsce wśród ok. 600 studentów z całej Polski.

Gratulujemy!
Wesołych Świąt !
Progress Accounting Competition
Już w grudniu rusza III edycja Progress Accounting Competition!
PAC to ogólnopolski konkurs z rachunkowości, skierowany do studentów z całej Polski, organizowany po raz trzeci przez SKN Progress.

Zarejestruj 3-osobową drużynę na stronie www.pac.org.pl i zawalcz o płatne praktyki, bony szkoleniowe, staże, tablety, iPody, a także mp3, dyski zewnętrzne, prenumeraty, książki i wiele innych nagród.

Wystarczy przejść przez trzy etapy konkursu on-line, aby dotrzeć do czwartego finałowego etapu, który obędzie się w Łodzi na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

W FINALE 9 marca 2012r. spotka się 10 najlepszych drużyn z całej Polski, gdzie pod okiem specjalistów reprezentujących firmy: Ernst & Young i PricewaterhouseCoopers finaliści konkursu zmierzą się z zadaniami praktycznymi i zawalczą o cenne nagrody.

Nie zwlekaj zapisz swoją drużynę na www.pac.org.pl

REJESTRACJA TYLKO DO 20 STYCZNIA 2012r.

Partnerami Głównymi III Edycji PROGRESS ACCOUNTING COMPETITION są:
Ernst & Young
PricewaterhouseCoopers
Business Support Solution
Konferencja „Rachunkowość w dziele integracji Unii Europejskiej” w Warszawie
W dn. 29 listopada br. przedstawicielka Koła „Rachmistrz” - Karolina Wrona, wzięła udział w konferencji naukowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w ramach polskiej prezydencji w UE, objętej Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Tematem przewodnim spotkania była „Rachunkowości w dziele integracji Unii Europejskiej”. Udział w nim wzięło prawie 300 osób, w tym wielu gości zagranicznych – wśród największych osobistości znaleźli się m.in. prof. dr hab. Zbigniew Messner – prezes Zarządu Głównego SKwP, Henri Fortin (Bank Światowy), Elke Koenig (IASB), Francoise Flores (EFRAG), Agnieszka Stachniak (Ministerstwo Finansów), Federico Diomeda (EFAA).

Konferencja skierowana była do regulatorów rachunkowości oraz organizacji księgowych z krajów Wspólnoty Europejskiej. Głównym przedmiotem obrad były osiągnięcia polskich organizacji w integracji rachunkowości we Wspólnocie. Odbyła się także dyskusja o współczesnych problemach rachunkowości w dobie przemian i kryzysów. Ostatnim poruszanym tematem była kwestia certyfikacji zawodu księgowego.
Konferencja stała się ważnym wydarzeniem nie tylko dla środowiska księgowych. Pozwoliła na wymianę poglądów i zbliżenie osób zajmujących się rachunkowością w Polsce i w Europie.

Więcej informacji na stronie www.skwp.pl .
Praktyki w firmie Quinto Sp. z o.o.
Quinto Sp. z o.o. w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje ambitnych osób na stanowisko:

Praktykant/ka do Działu Finansowego
Miejsce pracy: Radzionków
Nr ref.: Praktyki/F/2011

Osoba obejmująca stanowisko będzie odpowiedzialna m.in. za:

• pomoc w dekretowaniu faktur kosztowych,
• wsparcie we wprowadzaniu faktur do programu Axapta,
• asystowanie przy porządkowaniu dokumentów archiwalnych,
• pomoc w bieżących pracach administracyjnych
Działu Finansowego.

Od kandydatów oczekujemy:

• statusu studenta IV lub V roku studiów,
• wykształcenie średnie/ wyższe (z zakresu Ekonomii lub Finansów)
• znajomości podstaw księgowości,
• bardzo dobrej znajomości programu Excel,
• odpowiedzialności za powierzone zadania
• dyspozycyjności.

W zamian za profesjonalizm i zaangażowanie oferujemy:

• zdobycie praktycznych umiejętności,
• poszerzenie wiedzy z obszaru,
• przyjazną atmosferę.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie, prosimy o przesłanie swojego CV na adres sek@quinto.pl , wpisując sygnaturę: Praktyki/K/2011

Prosimy o dołączenie poniższej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, przez Quinto Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu, ul. Pomorska 3, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.), jak również przez spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej COMPLEX, zawartych w przesyłanej przeze mnie ofercie pracy dla potrzeb obecnego i przyszłych procesów rekrutacji. Zostałem poinformowany, iż:
1. Quinto Sp. z o.o. będzie administratorem dotyczących mnie danych osobowych, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.),
2. Aktualny wykaz spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej COMPLEX jest publikowany na stronie internetowej www.complexmetal.com."

Quinto Sp. z o.o. www.quinto.pl
Grupa Kapitałowa COMPLEX www.complexmetal.com
Pilna Rekrutacja!
Kancelaria Porad Finansowo-Księgowych dr Piotra Rojka poszukuje chętnych na stanowisko asystenta biegłego rewidenta. Praca częściowo o charakterze wyjazdowym (na badania sprawozdań jednostek zlokalizowanych poza Katowicami), preferowane 4 dni w tygodniu, ale o innym wymiarze czasowym można rozmawiać, umowa zlecenie.

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie CV i LM na adres: m.rojek@kpfk.pl (Magdalena Rojek; www.kpfk.pl ).

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę do KPFK.

Zainteresowanych zachęcamy do rekrutacji!
10 lecie SKNR RACHMISTRZ
Studenckie Koło Naukowe działające przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaprasza na obchody 10 Urodzin Koła.

Termin: 5 grudnia 2011
Miejsce: sala 411A

Zaproszenie na Naukowe Środy
Razem z Kołem Prawa Podatkowego z UŚ, podjęliśmy wspólną inicjatywę pod nazwą

NAUKOWE ŚRODY.

Projekt polega na tym, że przez 3 najbliższe środy począwszy od 30 listopada członkowie obu Kół przeprowadzają dla siebie warsztaty z zakresu rachunkowości i podatków.

Dla osób, które wezmą udział w 2 z 3 spotkań przewidziane są certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

UWAGA !!!
Zmiana sali III-go szkolenia na 310B
.


Plan spotkań przedstawia poniższy plakat:
(kliknij aby powiększyć)

JUNIOR TRADER 2011
Już w czwartek 24 listopada rusza ósma edycja gry inwestycyjnej JUNIOR TRADER organizowanej przez SKN Inwestor, którego partnerem jest SKNR Rachmistrz. JUNIOR TRADER to gra inwestycyjna, w której uczestnicy przez miesiąc inwestują wirtualne 10 000 zł mając do dyspozycji ponad 500 instrumentów finansowych. Głównym partnerem projektu jest Dom Maklerski X-Trade Brokers, który udostępnia graczom swoją platformę transakcyjną. Wygrywa osoba, która osiągnie najwyższą stopę zwrotu.

Co można wygrać?

Pula nagród tegorocznej edycji to ponad 10 000 zł! Nagrodami w konkursie są m.in:

- Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1,
- płatne praktyki w Domu Maklerskim X-Trade Brokers,
- kursy maklerskie i doradców inwestycyjnych,
- iPody, książki i wiele, wiele innych!

Jak się zarejestrować?

Rejestracja rusza 24 listopada na
www.juniortrader.skninwestor.com

Nie trać czasu! Zarejestruj się już dziś!

Gra Inwestycyjna JUNIOR TRADER na FACEBOOK'u

III miejsce na Konferencji w Toruniu!
W dniach 19-20 kwietnia 2011 r. w Toruniu odbyła się Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości „OSKAR 2011”, organizowana przez studenckie Koło Naukowe Rachunkowości działające na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konferencji udział wzięli studenci z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentacji naszej uczelni. SKNR „Rachmistrz” reprezentowane było przez Patrycję Szczecinę oraz Judytę Sztymelską, które swoją pracą pt. „Kodeksy etyczne jako podstawowe narzędzie podnoszenia poziomu etycznego firm- teoria i praktyka” zainteresowały zarówno jury, jak i pozostałych uczestników konferencji, a tym samym zajęły III miejsce w konkursie referatów.

Laureatkom gratulujemy!
Karierosfera 2011 - sukces członkini Koła!
Dnia 15 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbył się finałowy etap konkursu Karierosfera 2011. Tegoroczna edycja zgromadziła 5000 studentów z całej Polskie, z czego do Finału zakwalifikowało się jednie 50 osób. W grupie, która walczyła o płatne praktyki w firmach tj. Danone, Ernst&Young, ING Bank Śląski, Tieto czy On Bard PR, znalazło się dwoje reprezentantów naszego Uniwersytetu. W case study w dziedzinie audytu naszą uczelnię reprezentowała członkini „Rachmistrza” Monika Piskrzyńska.

Z kolei z zagadnieniami związanymi ze sprzedażą zmierzył się z Paweł Kopański.

Laureatom gratulujemy!
II Ogólnopolskie Dni Rachunkowości zakończone!
Dobiegły końca kolejne, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe „Rachmistrz”, odbywające się na naszej Uczelni w dn. 11 – 13 kwietnia, II Ogólnopolskie Dni Rachunkowości. W tym roku patronat nad tym wydarzeniem objął Prorektor ds. Edukacji prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch oraz Prezydent Miasta Katowice. Nie zabrakło także sponsorów – najważniejszym była firma
Ernst & Young, fundująca zwycięzcom główną nagrodę – miesięczne praktyki w jednym ze swych lokalnych biur oraz firma BZM Consulting z Katowic, która nagrodziła najlepszych kosztownymi nagrodami rzeczowymi. Ponadto wspierali nas: Wydawnictwo Difin i Gofin, SkwP i Mieszko.

Zainteresowanie Dniami Rachunkowości rok rocznie wzrasta. W obecnej edycji gościliśmy na naszej Uczelni 11 drużyn z 5 miast, tj. Sopot, Poznań, Rzeszów, Kraków i Szczecin.

Do zadań konkursowych, z którymi musiały zmierzyć się trzyosobowe drużyny, należały:

 • Case Study dotyczący MSR i MSSF przygotowany przez firmę Ernst & Young oraz

 • Case Study polegający na wypełnieniu Deklaracji podatkowej VAT-7 przeprowadzony przez firmę BZM Consulting.


Wysoki poziom merytoryczny, wyrównana i zacięta walka (o czym świadczyć może chociażby konieczność przeprowadzenia dogrywki w trakcie Case Study BZM Consulting), a dodatkowo świetna zabawa, nowe „kontakty zewnętrzne” i mile spędzony czas, który łączył w sobie przyjemne
z pożytecznym – naukę i zabawę jednocześnie.
To wszystko charakteryzowało II Ogólnopolskie Dni Rachunkowości. Co czeka nas w kolejnej edycji? O tym przekonamy się już za rok!

Dni Grupy Gumułka


Wystartuj z nami!

Chcesz zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu finansów i doradztwa podatkowego?
Spotkaj się z ekspertami Grupy Gumułka!

Weź udział w warsztatach, poznaj praktyczne metody działania, rozwiąż konkursowego case'a i wygraj płatne praktyki w wybranym dziale!

 • 10.V.2011 godz. 10:00- 13:00 sala 314 B (Aula Pawłowskiego)
  "Wycena wartości przedsiębiorstwa - między teorią a praktyką..." – prowadzący Marcin Roj

 • 11.V.2011 godz. 10:00- 13:00 sala 314 B (Aula Pawłowskiego)
  "Zmiany VAT" – prowadzący Marcin Kolmas

 • 12.V.2011 godz. 10:00- 13:00 sala 310 B
  "Kreatywna księgowość, a oszustwa księgowe" – prowadząca Ewa Gajewska

  Zapraszamy w imieniu Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości "Rachmistrz"

  Zapisy: Dni Grupy Gumułka

  Ilość miejsc ograniczona!
 • Warsztat z KPMG
  Chcesz mieć wokół siebie ludzi zaangażowanych, biorących inicjatywę w swojej ręce?
  Dołóż wszelkich starań, aby zbudować z nimi jak najlepsze relacje.
  Poznaj sposoby i możliwości budowania autorytetu i zacznij szukać nowych doświadczeń, aby stać się inspirującą osobą dla innych.

  Warsztat kompetencji miękkich

  18 kwietnia 2011 r. (Poniedziałek)


  Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny
  Budynek F Sala 231
  Godz. 09.00 – 13.00
  Zapisy: www.centrumkpmg.pl


  Warsztat odbędzie się w ramach Centrum Doskonalenia KPMG
  www.centrumkpmg.pl
  Rachmistrze na podium!
  W dniu 11 marca br. w Łodzi odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości "Progress Accounting Competition". W konkursie wzięło udział 306 drużyn z całej Polski. Do finału zakwalifikowały się dwie drużyny z naszej uczelni: Los Solarisos w składzie Anna Szczyrba, Andrzej Tobis i Małgorzata Matura oraz Przebiegli Biegli3 w składzie Katarzyna Palian, Mariola Kobus i Jakub Młyński. Obie drużyny osiągnęły sukces zajmując odpowiednio II i III miejsce.

  Zwycięzcom gratulujemy!
  Konkurs Accounting Champions Wanted “Zaksięguj swój sukces”


  Accounting Champions Wanted “Zaksięguj swój sukces” to konkurs z rachunkowości skierowany dla studentów z całej Polski. Organizowany jest przez Studenckie Kolo Naukowe Rachunkowości SIGMA działające na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
  Aby wziąć udział w konkursie zbierz 3-osobową drużynę i zarejestruj się do 10 kwietnia 2011r. na stronie www.ac-wanted.pl

  Do wygrania jest wiele cennych nagród:
  • płatne praktyki
  • bony szkoleniowe Stowarzyszenia Księgowych w Polsce o wartości 2500 zł
  I stopień - PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI -
  DLA KANDYDATÓW NA KSIĘGOWEGO
  80 godz., w tym 4 godz. egzamin pisemny
  lub
  II stopień - DLA KANDYDATÓW NA SPECJALISTĘ
  ds. RACHUNKOWOŚCI - KSIĘGOWEGO BILANSISTĘ
  170 godz., w tym 5 godz. egzamin pisemny

  • bony szkoleniowe MDDP Akademia Biznesu o wartości do 3000 zł
  • ebooki readery
  • iPody
  • dyski zewnętrzne
  • półroczny dostęp do Vademecum Głównego Księgowego Silver - Wolters Kluwer Polska
  • nagrody książkowe Difin, PWN
  • gadżety

  Rejestracja 3-osobowych drużyn
  14 marzec – 10 kwiecień


  ETAP I: Test 28 marzec - 10 kwiecień
  Opis etapu: Każda zarejestrowana drużyna otrzymuje test, który jest zobowiązana rozwiązać do 10 kwietnia. Test obejmuje 20 pytań z zakresu rachunkowości finansowej.

  ETAP II: Zadania praktyczne 12 kwiecień - 1 maj 2011
  Opis etapu: Do II etapu przechodzą drużyny, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na minimum 80% pytań testowych. Uczestnicy 11 kwietnia otrzymają informację zwrotną o zakwalifikowaniu się do II etapu wraz z zadaniami praktycznymi, które są zobowiązani odesłać do 1 maja.

  ETAP III: Finał konkursu 16 - 17 maj 2011
  Opis etapu: Drużyny otrzymają 9 maja informację zwrotną o zakwalifikowaniu się do III etapu. Do finału przechodzi 5 drużyn z najwyższą liczbą punktów uzyskanych z zadań praktycznych. W przypadku takiej samej ilości punktów decyduje punktacja uzyskana w I etapie.


  Zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie wraz z wyżywieniem oraz miłą i przyjazną atmosferę.

  Partnerzy główni: MDDP, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, Infosys

  Partnerzy wspierający: Difin, Wolters Kluwer, PWN, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

  Partnerzy medialni: TVP ŁÓDŹ, Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej, dlastudenta.pl, students.pl, mlodziwlodzi.pl, dlaczego.com.pl.

  Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, Rektor Politechniki Łódzkiej, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Urząd Miasta Łodzi
  Rachmistrz ZAPRASZA!
  Interesujesz się rachunkowością, audytem, podatkami? Chcesz spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach? Poznać osobowości ze świata biznesu? Brać udział w szkoleniach, konferencjach?
  Jeśli tak, przyjdź do nas i zobacz jak działamy!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych studentów do włączenia się w działalność Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „RACHMISTRZ”. U nas każdy może rozwijać swoje zainteresowania.

  Spotkania w semestrze letnim odbywają się we wtorki b w godzinach 13.30 – 15.10 w sali 214B.
  World of Audit z KPMG
  Poznaj metody badania sprawozdań finansowych z naszymi specjalistami! Odkryj świat audytu razem z KPMG!

  Jeżeli jesteś studentem ostatnich lat studiów, interesują Cię finanse i rachunkowość i myślisz, aby związać z nimi przyszłość – zapraszamy na cykl czterech niezwykłych szkoleń audytowych World of Audit!
  • 4 szkolenia w 4 tygodnie,
  • 3 x 4 = 12 godzin zajęć,
  • termin szkoleń: maj 2011 r.
  • termin nadsyłania zgłoszeń: 31 marca 2011 r.

  Bądź aktywny i zdobądź praktyki w Dziale Audytu KPMG oraz nagrody rzeczowe.

  W roku 2011 szkolenia w ramach World of Audit odbędą się w sześciu lokalizacjach: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu.
  Z nami Audyt ma inny wymiar!

  Więcej szczegółów na www.worldofaudit.kpmg.pl

  Tax’n’You® - IV edycja konkursu podatkowego dla studentów!!!
  Tax’n’You® to konkurs dla studentów oraz ubiegłorocznych absolwentów studiów wyższych zainteresowanych zagadnieniami prawa podatkowego. To niepowtarzalna szansa zobaczenia, jakie wyzwania podejmuje nowoczesny Doradca Podatkowy na co dzień. Liczy się w nim praktyczna znajomość zagadnień podatkowych, wiedza na temat poszczególnych branż oraz wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie, jak również umiejętność pracy w zespole. Uczestnicy konkursu będą mogli przekonać się, że aby osiągnąć sukces w biznesie ważne jest nastawienie na klienta, zrozumienie jego potrzeb oraz uwarunkowań ekonomicznych.

  Etapy konkursu:
  I etap
  (do 10 marca 2011) – osoby, które prześlą formularz aplikacyjny na adres taxandyou@kpmg.pl otrzymają drogą elektroniczną ankietę konkursową oraz informacje dotyczące wymaganej formy przygotowania i przedstawienia rozwiązania;

  II etap(do 30 marca 2011) – ocena nadesłanych ankiet konkursowych przez kapitułę konkursu;

  III etap- finał (15 kwietnia 2011) – zwycięzcy wezmą udział w Wielkim Finale w hotelu Hilton w Warszawie.

  Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody:
  • Płatne praktyki w jednym z biur KPMG w Polsce (Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław)
  • Pakiet CIMA Certificate in Business Accounting oraz kursy internetowe przygotowujące do kwalifikacji CIMA
  • Półroczne kursy językowe od Empik School
  • Drukarki ufundowane przez firmę OKI Printing Solutions Polska
  • Zestawy książek od Wolters Kluwer Polska
  • Galanteria skórzana od firmy OCHNIK Sp. z o.o.

  Nie zwlekaj - pierwszych 200 uczestników otrzyma nagrody niespodzianki!
  Czekamy na Ciebie!

  Najlepsi po zakończeniu praktyk mają szansę na ofertę pracy!

  Szczegóły na stronie: www.taxandyou.pl
  Kontakt: taxandyou@kpmg.pl


  Sukces Rachmistrzów !

  W dniach 1-3 grudnia br. w Krakowie odbyła się V Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa pt. "Rachunkowość u progu nowej dekady", w której udział wzięli członkowie SKNR "Rachmistrz" prezentując 4 referaty. Dwa spośród nich zostały nagrodzone.

  3 miejsce zajęły Patrycja Szczecina i Judyta Sztymelska z referatem pt. 'Rachunkowość kreatywna, czyli od rzetelnego sporządzania sprawozdania finansowego po nieuczciwą manipulację danymi finansowymi", z kolei referatem pt. "Finanse i rachunkowość – teoretyczne wyobrażenia a rzeczywisty proces zdobywania wiedzy kierunkowej" Karolina Wrona, Mateusz Wyleżoł i Anna Wyłupek wygrali konkurs referatów.

  Gratulujemy!

  Rusza II edycja Progress Accounting Competition
  Już w grudniu rusza II edycja Progress Accounting Competition!

  PAC to ogólnopolski konkurs z rachunkowości, skierowany do studentów z całej Polski, organizowany po raz drugi przez SKN Progress.
  Zarejestruj 3-osobową drużynę na stronie www.pac.org.pl i zawalcz o netbooki, iPody, staże, bony szkoleniowe (o wartości do 3000zł), a także mp3, dyski zewnętrzne, prenumeraty, książki i wiele innych nagród.

  Wystarczy przejść przez trzy etapy konkursu on-line, aby dotrzeć do czwartego finałowego etapu, który obędzie się w Łodzi na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

  W FINALE 11 marca 2011r. spotka się 10 najlepszych drużyn z całej Polski, gdzie pod okiem specjalistów reprezentujących takie firmy, jak Ernst & Young oraz PricewaterhouseCoopers finaliści konkursu zmierzą z zadaniami praktycznymi i zawalczą
  o cenne nagrody.

  Nie zwlekaj zapisz swoją drużynę na www.pac.org.pl


  Warsztat kompetencji miękkich "Świadomie zarządzaj swoim rozwojem"
  Poznaj sposoby i możliwości planowania własnego rozwoju.
  Naucz się stawiać odpowiednie cele oraz znajdź efektywne sposoby ich realizacji. Zdobądź umiejętność motywowania siebie oraz elastyczności
  w działaniu. Wykorzystaj tę wiedzę w praktyce.

  25 listopada 2010 r. (czwartek)

  Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny
  Budynek F Sala 231
  Godz. 09.00 – 13.00
  Zapisy: www.centrumkpmg.pl
  Praktyki w KPMG - Dział Doradztwa Podatkowego
  Myślisz o karierze doradcy podatkowego? Chcesz pracować w międzynarodowej firmie, dającej szansę szybkiego rozwoju? Dołącz do zespołu KPMG w Warszawie lub Katowicach na stanowisko:

  Praktykant w Dziale Doradztwa Podatkowego

  Do procesu rekrutacji zaproszeni są absolwenci oraz studenci IV i V roku studiów ekonomicznych i prawniczych

  Pierwszym etapem rekrutacji jest przesłanie formularza aplikacyjnego wypełnionego w języku angielskim na adres: rekrutacja@kpmg.pl do dnia 10 listopada 2010 r. CV i listy motywacyjne nie będą rozpatrywane.
  UWAGA!!
  Szkolenia z firmą Ernst&Young odbędą się 3, 10 oraz 17 listopada o godzinie 16:30 w sali 7B
  Konkurs dla studentów - Największy wygrany prywatyzacji
  Fundusz Pomocy Studentom po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie

  "NAJWIĘKSZY WYGRANY PRYWATYZACJI"

  pod patronatem Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada oraz Giełdy Papierów Wartościowych i Parlamentu Studentów RP.

  NAGRODY

  Do wygrania atrakcyjne nagrody i praktyki (LAPTOP, NETBOOK, Praktyki w Ministerstwie Skarbu Państwa lub Giełdzie Papierów Wartościowych). Szczegóły na http://konkurs.prywatyzacja.edu.pl/;

  Program Ambasadorski Citi Handlowy
  Działania Ambasadorskie

  Do głównych obowiązków Ambasadora należy reprezentowanie firmy na swojej uczelni i wydziale. Do tego zalicza się przede wszystkim tzw. "marketing szeptany" kolegów środowisku akademickim. Oprócz tego Ambasador jest odpowiedzialny za kontakt z władzami oraz wykładowcami swojej uczelni, w celu ułatwienia firmie organizacji wydarzeń. Uczestnik Programu może także sam podjąć inicjatywę i zorganizować własny projekt, na który firma przeznaczy budżet. Uczestnicy Programu są w ciągłym kontakcie z pracownikami firmy.

  Rekrutacja:

  Prześlij TUTAJ swój projekt wydarzenia na swojej uczelni z udziałem Citi Handlowy! Pamiętaj o uwzględnieniu: zakresu projektu, jego celu, grupy docelowej, zasobów, kalendarium i budżetu. Na pomysły w dowolnej formie wraz z CV, czekamy do 22 października 2010!

  Więcej informacji na stronie Citi Handlowy

  Spotkania z Ernst & Young

  Spotkania odbędą się w sali 7B.

  Harmonogram:  20 października, godzina 16:30 lub 17:00 - MSR 11 i 18  3 listopada, godzina 16.30 - szkolenie z VAT (wewnątrzwspólnotowe nabycie
  i dostawa towarów oraz miejsce świadczenia w tym także w przypadku
  transportu krajowego i międzynarodowego.  10 listopada, godzina 16:30 - MSR 16 i 38  17 listopada, godzina 16:30 - szkolenie z VAT (moment powstania obowiązku
  podatkowego oraz prawo do odliczenia VAT naliczonego)  Zapisy

  Odwołane spotkanie

  Informujemy, że spotkanie Koła w dniu jutrzejszym nie odbędzie się z przyczyn od nas niezależnych.

  Zaproszenie na konferencję

  Zaprasza się członków Koła do wzięcia udziału w V Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Rachunkowość u progu nowej dekady” organizowanej przez Koło Naukowe Rewizji Finansowej „Audyt”, która odbędzie się w dniach 01-03.12.2010 r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

  Obrady odbywać się będą w trzech panelach tematycznych:
  1. Rachunkowość jako system informacji ekonomicznej
  2. Dokonania rachunkowości w ostatnim dziesięcioleciu
  3. Nowe technologie wspomagające system rachunkowości

  Serdecznie zachęcamy!

  Ernst & Young - praktyki w dziale audytu w Katowicach

  Firma Ernst & Young do dział Audytu w biurze w Katowicach poszukuje praktykatna/praktykantki.

  Od kandydatów - studentów studiów magisterskich - oczekujemy:

  • zdolności analitycznych
  • dobrych wyników na studiach
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • umiejętności pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów
  • dobrej organizacji pracy i zaangażowania
  • gotowości do podróżowania

  Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego w języku angielskim, załączenie CV oraz pełnego wykazu ocen ze wszystkich lat studiów do 10 sierpnia 2010 roku.

  PwC Day - 18 maja!

  PwC Day - 18 maja - Spędź 1 dzień z firmą doradczą PricewaterhouseCoopers!!

  Poznaj wszystkie 3 działy, spotkaj się z pracownikami i zadaj im dowolne pytanie. Szczegółów dowiesz się również na naszym standzie w budynku B. Dla uczestników warsztatów nagrody oraz coś na słodko....

  Sala: 2L

  Program:

  1. 9.50 - 11.30 - Tax - Podatkowe skutki finansowania przedsiębiorstwa w formie pożyczek:

  • Możliwe źródła finansowania firmy i ich skutki podatkowe
  • Rola doradcy podatkowego w procesie wyboru formy finansowania przedsiębiorstwa
  • Długofalowe skutki wyboru określonych źródeł finansowania

  2. 11.40 - 13.20 - Advisory - IPO - rola Doradcy w procesie upublicznienia spółki" :

  • To Do or Not To Do - Initial Public Offering
  • Droga spółki na giełdę - krok po kroku
  • Prospekt emisyjny, due diligence, equity story, lock-up, roadshow, book-building

  3. 13.30 - 15.30 - Assurance - Konsolidacja Sprawozdań Finansowych w praktyce - prostymi słowami o skomplikowanym temacie:

  • Metody konsolidacji Sprawozdań Finansowych
  • Praktyczne aspekty konsolidacji

  Dla uczestników warsztatów - zwolnienia z zajęć!

  Zapisy:

  Drugie spotkanie z Ernst & Young

  12 maja o godzinie 16.00

  zapraszamy na drugie spotkanie z profesjonalistami Ernst & Young, które odbędzie się w Arkadach, budynek F.

  Warsztaty z Grupą Gumułka - Zapisy!

  Spotkaj się z ekspertami z zakresu audytu wewnętrznego i funduszy unijnych!

  Weź udział w warsztatach, poznaj praktyczne metody działania, rozwiąż konkursowego case'a i wygraj praktyki w wybranym dziale!

   

  1. Konsolidacja sprawozdań finansowych - metoda pełna

  • 12.V.2010 godz. 10:00- 13:00 sala 422 B
  • prowadzący: Rafał Rydzak
  • Zapisy

  2. Pozyskiwanie środków unijnych, a pomoc publiczna - perspektywa finansowa 2007-2011

  • 17.V.2010 godz. 10:00- 13:00 sala 102 F
  • prowadzący: Adrian Malacz
  • Zapisy

  Salon Pomysłów - konkurs KPMG

  Masz mnóstwo pomysłów i lubisz je realizować?
  Chcesz się przekonać, jak kreatywni są Twoi znajomi?

  Salon pomysłów to miejsce, gdzie możesz tworzyć niezwykłe prace i oceniać pomysły innych. Weź udział w konkursie i wygraj bilet lotniczy dla dwóch osób do wybranego miasta w Europie!

  Co miesiąc, wraz z nową kompetencją, możesz opracować jej trzy wizualizacje. Zaloguj się, przygotuj graficzną ilustrację danej kompetencji i przekonaj się, jak widzą ją inni.

  Ocena projektów odbywa się poprzez przyznanie od 1 do 5 gwiazdek na 3 wybrane projekty. Pamiętaj, że Twoje prace też podlegają ocenie: im więcej gwiazdek uzbierasz, tym bliżej będziesz wygranej!

  Spośród najlepszych prac raz w semestrze jury konkursu wybierze zwycięzcę, który otrzyma Nagrodę Główną – bilet lotniczy dla dwóch osób do wybranego miasta w Europie.

  Pokaż światu swój talent!

  IV edycja Centrum Dowodzenia

  15 marca ruszyła IV edycja Konkursu KPMG - Centrum Dowodzenia!

  Zmierz się z zadaniami, przed jakimi na co dzień staje pracownik międzynarodowej firmy doradczej.

  W każdy poniedziałek na stronie www.centrumkpmg.pl znajdziesz zestawy 3 zadań, które należy rozwiązać w ciągu tygodnia.

  Do Konkursu zapraszamy studentów dowolnych kierunków, wszystkich lat studiów.

  Zarejestruj się i weź udział w konkursie! Podejmij to wyzwanie!

  Trzech zwycięzców zaprosimy na praktyki w wybranym dziale KPMG. Jednocześnie, dwudziestu najlepszych uczestników weźmie udział w wyjątkowym dwudniowym szkoleniu umiejętności interpersonalnych w Warszawie.

  Partnerzy


  KPKF dr Piotr rojek Sp. z o.o.  ack

  GT

  Rachunkowosc

  ack

  et